Tipy na výlety

Hrobka Lobkowiczů, Netín (3 km)

hrobka lobkowicNa Vysočině, asi 10 kilometrů od Velkého Meziříčí leží obec Netín. Jako místo věčného odpočinku si ho před skoro 150 lety vybrali tehdejší majitelé velkomeziříčského zámku - Lobkowiczové. Na vršku nad kostelem nechali proto vystavět honosnou hrobku, která se stala jednou z dominant obce a dnes i oblíbeným cílem vycházek.

Číst více...

Farma rodiny Němcovy Netín (3 km)


nemec farmaFarma rodiny Němcovy vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co nám naše zem dává. Naše farma klade důraz na kvalitu a nejmodernější technologie, které se zde spojují se staletými zkušenostmi a dovednostmi selského stavu.

Číst více...

Dědkovská hora (4 km)

dedkovska horaU Dědkova severozápadně od Velkého Meziříčí se na území Českomoravské vrchoviny k nebi vypíná Dědkovská hora. Kopec s vrcholem v nadmořské výšce 694 metrů je výraznou terénní vyvýšeninou Bohdalecka. Dědkovská hora sahá od Polné u Jihlavy až po Netín a vystoupat je možné až na její vrchol, kde se nachází turistická kniha s pamětním razítkem. Když podmínky přejí, je tady v zimě v provozu lyžařský vlek. Východní svah není zalesněný a otevírají se odsud nádherné výhledy na Meziříčskou kotlinu.

Naučná stezka Bory (8 km)

 Naučná stezka po okolí nedaleké vesnice Bory byla otevřena v roce 2016 a její další část v roce 2021. Na ceste najdeme několik zastavení, které se týkají ekologie, významných staveb v obci a přírody. Setkat se můžete s vodojemem, navštívit geopark a třeba i sluneční hodiny. Mapu stezky a více informací naleznete na následujícím odkazu: https://www.bory.cz/kultura-sport-volny-cas/naucna-stezka

Přehrada v Mostištích (9 km)

Vodárenská nádrž Mostiště je postavena na horním toku řeky Oslavy v oblasti Žďárských vrchů nedaleko od Velkého Meziříčí. První úvahy o zbudování této víceúčelové nádrže byly spojeny s aktuální potřebou ochrany obyvatel a jejich majetku před rozsáhlými povodněmi, které na přelomu 19. a 20. století opakovaně pustošily dotčené území. Svojí rozlohou paří mezi stredě velké přehrady na našm území. Nyní je v její blízkosti vybudována úpravna pitné vody.

mostiste

unnamed

Číst více...

Rozhledna Fajtův kopec Velké Meziříčí (11km)

fajtak Nad městem Velké Meziříčí se mimo nejvššího dálničního mostu na D1 tyčí rozhledna na   Fajtově kopci ve. Má tvar šroubovice DNA, je vysoká 36 metrů a na její vrchol vede 175   schodů a na každém z nich je uveden ten, kdo na její stavbu finančně přispěl ( dalo by se   říci, že každému z přispívajících patří jeden schod rozhledny). Přístup na rozhlednu je   umožněn přes samoobslužný automat. V zimě za příznivého počasí je v provozu sjezdovka právě na Fajtově kopci. Více na www.skivm.cz 

Zámek Velké Meziříčí (11 km)

zamek vmPůvodní hrad byl postaven kolem roku 1230. Je to jeden z nejstarších kamenných šlechtických hradů na Moravě. Románsko-gotický hrad byl v 16. století přestavěn na renesanční zámek. Po požáru roku 1723 byl přestavěn barokně. Prvními známými majiteli byli pánové z Meziříčí. V průběhu staletí se vystřídalo 13 šlechtických rodů.

Číst více...

Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše, Velké Meziříčí (11 km)

vez-kostelaKostel sv. Mikuláše je dominantou náměstí, věž je vysoká 64 m. Hodiny na věži jsou největšími osvětlenými hodinami v České republice.

Muzeum silnic a dálnic Velké Meziříčí (11 km)

muzeum-vmPozdněgotický hrad, přestavěn na renesanční zámek, byl barokně rozšířen a pseudogoticky upraven. Z jednotlivých stavebních slohů zůstala zachována goticko - renesančni lodžie a renesanční vstupní brána. Muzeum sídlí na zámku od roku 1948. Od 80. let je specializováno na pozemní komunikace - stavby silnic a mostu jsou představeny modely, fotografiemi a výkresovou dokumentací.

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Žďár nad Sázavou (17 km)

kostel-sv-jana-nepomuckehoJe součástí historického areálu bývalého cisterciáckého kláštera, který byl založen 1252, zrušený v roce 1613 a obnoven v 18. století ve stylu barokní gotiky J. Santiniho. Po požáru 1784 byl upraven na zámecký areál. Dnes ho vlastní rodina Kinských. Poutní kostel byl vystavěn v letech 1719 - 1722 podle návrhu architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla.

Číst více...

Kde nás najdete

Rekreační středisko ZÁSEKA

Radostín nad Oslavou
594 44

GPS: 49.4304197N,
15.9576111E
9 km od D1
Nahoru