Tipy na výlety

Vyhlídková věž kostela sv. Mikuláše, Velké Meziříčí (11 km)

vez-kostelaKostel sv. Mikuláše je dominantou náměstí, věž je vysoká 64 m. Hodiny na věži jsou největšími osvětlenými hodinami v České republice.

Muzeum silnic a dálnic Velké Meziříčí (11 km)

muzeum-vmPozdněgotický hrad, přestavěn na renesanční zámek, byl barokně rozšířen a pseudogoticky upraven. Z jednotlivých stavebních slohů zůstala zachována goticko - renesančni lodžie a renesanční vstupní brána. Muzeum sídlí na zámku od roku 1948. Od 80. let je specializováno na pozemní komunikace - stavby silnic a mostu jsou představeny modely, fotografiemi a výkresovou dokumentací.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou (22,5 km)

  Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera a dnešního zámku rodiny Kinských s unikátní multimediální zážitkovou expozicí pro malé i velké.Zažijte cestu, zažijte příběh! Jedinečná atmosféra týkající se historie, života, tvořivosti a krásné přírody Žďárských vrchů. www.zamekzdar.cz

muzeum-knihy

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Žďár nad Sázavou (17 km)

kostel-sv-jana-nepomuckehoJe součástí historického areálu bývalého cisterciáckého kláštera, který byl založen 1252, zrušený v roce 1613 a obnoven v 18. století ve stylu barokní gotiky J. Santiniho. Po požáru 1784 byl upraven na zámecký areál. Dnes ho vlastní rodina Kinských. Poutní kostel byl vystavěn v letech 1719 - 1722 podle návrhu architekta Jana Blažeje Santiniho Aichla.

Číst více...

Regionální židovské muzeum Polná (21 km)

regionalni-zidovske-muzeumJe otevřeno v prostorách synagogy, jejíž náročná rekonstrukce byla dokončena v září 2000. Pomocí fotografií a dokumentů připomíná bohatou historii zdejší židovské komunity, jedna z expozic přibližuje hilsneriádu - pronásledování Židů vyvolané na konci 19. století vykonstruovaným obviněním z vraždy.

Muzeum Vysočiny Polná (21 km)

muzeu-polnaStálá expozice: Historické hodiny a vývoj hodinářského řemesla. Expozice Stará polenská škola, kompletní vybavení třídy z roku 1866, přírodovědný kabinet a byt učitele.

Horácké muzeum Nové město na Moravě (21 km)

horacke-muzeumStálé expozice jsou v pruběhu roku doplňovány výstavami. Od května do září je ve sklepě přístupná mineralogická expozice Paměť kamene a na dvorku muzea tzv. Vírský mlýnek - soubor dřevěných figurek poháněných vodním kolem. Stálá expozice: Čas generací lidová kultura, sklářství a železářství na Novoměstsku, Historie výroby lyží a lyžování na Novoměstsku.

Zvole nad Pernštejnem (25 km)

sikluv mlynNejvětší zábavní westernový areál v ČR se nalézá v malebném údolí říčky Bobrůvky. Saloon, kovárna, herna, úřad šerifa či nádraží připomínají Ameriku konce 19. století. Návštěvníci mají možnost shlédnout dvakrát denně Velkou westernovou show s ukázkami kovbojského umění práce s lasem, bičem a pistolí, drezuru koní pro filmové a kaskadérské účely a akční divadlo.

Číst více...

Zámek Budišov (25 km)

zamek-budisovZámek stojí na místě puvodní vodní tvrze ze 13. století, přebudované v 70. Ietech 16. století. Dnešní podobu získal ve
20. letech 18. století za působení hrabat Paaru. V zámku je umístěn a zpřístupněn zoologický depozitář představující nejstarší kolekce ptáku, savců, ryb a obojživelníků ze sbírkového fondu MZM. Zde také mužeme spatřit trofeje z loveckých výprav do Afriky, Asie a Kanady a exponáty přibližující faunu delty Dunaje.

Strašidelný zámek Dolní Rožínka (27 km)

strasidelny zamek dolni rozinkaBudova historické sýpky ze 17. století je proměněna na stylový strašidelný zámek DraXmoor, který představuje strašidelně - fantastickou expozici kombinovanou atraktivními exponáty, originálními sklepními prostory, středověko - pohádkovým tržištěm a stylovou krčmou s kouzelnou obsluhou, čarodějnými lektvary a dětským koutkem.

Kde nás najdete

Rekreační středisko ZÁSEKA

Radostín nad Oslavou
594 44

GPS: 49.4304197N,
15.9576111E
9 km od D1
Nahoru